Laseroterapia przezskórna

Nieinwazyjne usuwanie łagodnych zmian naczyniowych na twarzy i nogach.

Laser Vasculaze

Vasculaze przeznaczony jest do koagulacji i zamykania łagodnych zmian naczyniowych. Zmiany naczyniowe kwalifikujące się do zabiegu Vasculaze to wenulektazje, teleangiektazje oraz naczyniaki występujące na twarzy, dekoldzie, ramionach, udach i łydkach. Dzięki specjalnie zaprojektowanej głowicy wysyłane impulsy światła powodują zanikanie naczyń.

Laser Lumecca

Lumecca to hybrydowe połączenie technologii trzech różnych urządzeń: lasera diodowego KTP, lasera barwnikowego oraz lasera IPL. Urządzenie Lumecca służy do leczenia zmian naczyniowych (np. trądzik różowaty) oraz zmian pigmentowych (przebarwień posłonecznych, zmian barwnikowych oraz starczych zmian barwnikowych tzw. soczewicowatych, rumień). Wraz z usunięciem zmian w procesie fotoodmładzania może poprawić się jakość skóry: jej jędrność, napięcie oraz zmiany strukturalne takie jak drobne zmarszczki. Zabieg wykonywany jest na każdym obszarze ciała, na którym pojawiają się zmiany naczyniowe lub barwnikowe – na twarzy, szyi, dekolcie, nogach, ramionach.

Jak wygląda zabieg?

Podczas zabiegu specjalnie zaprojektowana głowica wysyła impulsy światła powodując zanikanie naczyń krwionośnych lub zmian pigmentowych. Zabieg jest szybką procedurą. Maksymalny czas jednej sesji wynosi do 30 min. Zabieg jest komfortowy i bezbolesny. Pacjent może odczuwać jedynie lekkie pieczenie lub szczypanie. Poprawa w obszarze leczenia następuje stopniowo. Do osiągnięcia pełnego efektu niezbędne jest przeprowadzenie kilku zabiegów – ich ilość jest indywidualna dla każdego pacjenta. Zazwyczaj są to 3 sesje wykonywane w odstępie 4-8 tygodni.

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu?

Po zabiegu pacjent wraca do domu, do swoich codziennych czynności. Przez miesiąc po zabiegu nie należy opalać się na słońcu czy solarium oraz stosować krem z filtrem UV (SPF 50). Bezpośrednio po zabiegu w obszarze poddawanym procedurze pojawia się rumień. W przypadku zmian barwnikowych pomiędzy 3-7 dobą pojawia się nasilenie wybarwienia (zmiana koloru naczyń z czerwonej na siną). Zmiany barwnikowe początkowo (3-5 doba) ciemnieją, a następnie złuszczają się. Skóra jest wygojona po około 4-6 tygodni od zabiegu.

Pozostałe zabiegi z zakresu chirurgii naczyniowej

Specjaliście wykonujący zabieg:

dr n. med. Norbert Zapotoczny

Specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej, proktolog


Norbert Zapotoczny - ZnanyLekarz.pl
Lekarz przesympatyczny, bardzo rzeczowy, wyjaśnia wszystko ze szczegółami. Odpowiada na kaźde pytanie nurtujące pacjenta. Dobiera optymalne sposoby leczenia polecam.

Barbara | źródło www.znanylekarz.pl

lek. Krzysztof Jacyna

Specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej


Krzysztof Jacyna - ZnanyLekarz.pl
Pan doktor zajął się mną bardzo dokładnie, doprowadził leczenie do końca. Jest bardzo sympatyczny, kompetentny, w trakcie wizyty wyjaśnia wszelkie wątpliwości. Polecam wszystkim którzy mają problemy angiologiczne.

Andrzej | źródło www.znanylekarz.pl


lek. Łukasz Pałka

Specjalista chirurgi ogólnej i naczyniowej


Łukasz Pałka - ZnanyLekarz.pl
Bardzo sympatyczny i profesjonalny lekarz. Dokładny wywiad, dokładnie przeprowadzone badanie. Duży szacunek do pacjenta. Wszystko wyjaśnione w sposób jasny i zrozumiały. Spokój Pana Doktora udziela się pacjentowi.

Agnieszka | źródło www.znanylekarz.pl

lek. Iwona Ździebło-Krankowska

Specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej


Iwona Ździebło-Krankowska - ZnanyLekarz.pl
Bardzo profesjonalna i sympatyczna. Wizyta przebiegła rzeczowo, w miłej atmosferze. Pani Doktor poświęciła bardzo dużo czasu na badanie i szczegółowe wyjaśnienia. Postawiła trafną diagnozę i dokładnie zaplanowała kolejne kroki leczenia. Zdecydowanie polecam.

Joanna | źródło www.znanylekarz.pl