Poradnia Chirurgii Onkologicznej

W poradni chirurgii onkologicznej przeprowadzamy konsultacje z zakresu chorób nowotworowych piersi, przewodu pokarmowego i tarczycy.

Konsultacje specjalistyczne

- konsultacje z zakresu chirurgii onkologicznej
- konsultacje z zakresu chorób piersi
- badanie usg piersi
- konsultacje z zakresu onkologicznych chorób przewodu pokarmowego (przełyku, żołądka, wątroby, jelita grubego)


Biopsja cienkoigłowa tarczycy

Do badania Pacjent odsłania szyję i zdejmuje z niej wszelkie ozdoby. Następnie kładzie się na leżance z głową odchyloną do tyłu. Lekarz pod kontrolą USG ustala optymalne miejsca do nakłucia. Podczas nakłucia nie wolno się poruszać, rozmawiać ani przełykać śliny. Pobranie próbki jest praktycznie bezbolesne i nie wymaga znieczulenia.

Biopsja gruboigłowa piersi

Biopsja wykonywana jest u pacjenta leżącego na plecach lub lekko obróconego. Przed przystąpieniem do zabiegu miejsce, w które ma zostać wprowadzona igła odkaża się środkiem dezynfekcyjnym. Następnie zmiana lokalizowana jest za pomocą USG oraz podawany jest środek znieczulający. Badanie polega na tym, że igła pobiera kawałek tkanki ze zmiany. Po pobraniu materiał przenosi się do pojemnika z roztworem formaliny. Miejsce po biopsji obmywa się, dezynfekuje i zakłada opatrunek.

Wycięcie zmiany skórnej

Oprócz charakteru estetycznego zmiany mogą ulegać nawracającym stanom zapalnym i infekcjom. Najpoważniejszym zagrożeniem są zmiany nowotworowe, które mogą przypominać zmiany łagodne lub z nich powstawać (transformacja nowotworowa, zezłośliwienie). Zabieg wycięcia zmian skórnych przebiega w znieczuleniu miejscowym. Po wycięciu rana zostaje zszyta tak, aby pozostawić jak najmniej widoczną bliznę.

Lekarze konsultujący

lek. Magdalena Sitarska

Specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej


Magdalena Sitarska - ZnanyLekarz.pl
Wizyta przebiegła bardzo komfortowo i bezstresowo. Pani doktor wytłumaczyła mi na czym będzie polegało badanie. Po odebraniu wyniku miałam możliwość umówić się na wizytę, na której Pani doktor omówiła wynik i przekazała dalsze zalecenia. Pomimo strachu jaki towarzyszył mi w czasie diagnostyki stres był minimalny. Czułam, że jestem w dobrych rękach.

Olga | źródło www.znanylekarz.pl

lek. Kamil Dąbrowski

Specjalista chirurgii onkologicznej


Kamil Dąbrowski - ZnanyLekarz.pl
Bardzo dobry i konkretny lekarz. Zalecił mi zabieg i przekonał mnie do jego przeprowadzenia. Sam zabieg wykonał bardzo profesjonalnie, szybko i bezboleśnie. Szczerze polecam Pana Doktora.

Paweł | źródło www.znanylekarz.pl