Leczenie hemoroidów HemOff to małoinwazyjna, skuteczna i jedna z najnowszych metod leczenia żylaków odbytu.

Co to są hemoroidy?

Hemoroidy są to jamiste struktury zbudowane z naczyń krwionośnych oraz tkanki łącznej. Zlokalizowane są wokół kanału odbytu. U znacznej części populacji mogą powodować krwawienie lub uwypuklać się na zewnątrz kanału odbytu. Do najczęstszych przyczyn rozwoju choroby hemoroidalnej należą: zaparcia, silne parcie podczas oddawaniu stolca, długie przesiadywanie w toalecie, przebyta ciąża i porody siłami natury.

Objawy choroby hemoroidalnej

Głównymi objawami choroby hemoroidalnej są krwawienia z odbytu (krew na bieliźnie i papierze toaletowym) oraz wypadanie guzków krwawniczych poza kanał odbytu. Niejednokrotnie pacjenci odczuwają ból, a także pieczenie i świąd okolicy odbytu.

Kwalifikacja do zabiegu

Decyzję o zabiegu podejmuje lekarz podczas wizyty kwalifikacyjnej. Na podstawie wyników badań i stanu ogólnego Pacjenta podejmuje się decyzję o zabiegu i ustala dogodny termin operacji. Metoda klejenia hemoroidów HemOff jest skuteczą, małoinwazyjną i bezpieczną metodą leczenia. Wykonywana jest w trybie ambulatoryjnym, w znieczuleniu nasiękowym. Zazwyczaj na kilka godzin przed zabiegiem wymagane jest wykonanie oczyszczającego wlewu doodbytniczego.

Przebieg zabiegu

Zabieg metodą HemOff polega na wstrzyknięciu do wnętrza guzka krwawniczego środka należącego do grupy cyjanoaktylantów. Po podaniu niewielkiej ilości kleju chirurg uciska miejsce podanie przez ok. 2-3 minuty. Sklejenie zapoczątkowuje miejscowy stan zapalny hemoroidu który po paru tygodniach prowadzi do zwłóknienia i całkowitego zamknięcia dysfunkcyjnej żyły w odbytnicy. Procedura trwa od kilku do kilkunastu minut, a pacjent opuszcza placówkę bezpośrednio po zakończeniu zabiegu.

 
 

Pozostałe zabiegi z zakresu proktologii

Specjaliści wykonujący zabieg:

dr n. med. Norbert Zapotoczny

Specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej, proktolog


Norbert Zapotoczny - ZnanyLekarz.pl
Szczerze polecam ze względu na atmosferę spokoju, poczucia bezpieczeństwa i komfortu podczas wizyty. Podoba mi się profesjonalne podejście Pana Doktora do tego co robi. Konkretnie określił istniejące problemy i nakreślił plan tego co należy wykonać. Do tego Pan Doktor to bardzo sympatyczna osoba z przyjaznym stosunkiem do pacjenta.

Iwona | źródło www.znanylekarz.pl

Podczas konsultacji Pan Doktor bardzo dokładnie wytłumaczył mi na czym będzie polegać leczenie. Termin zabiegu miałam już po 2 tygodniach. Sam zabieg najlepiej opisze fakt, że przyszłam na niego przerażona, a wyszłam z szerokim uśmiechem.

Anna | źródło www.znanylekarz.pl

Lekarz przesympatyczny, bardzo rzeczowy, wyjaśnia wszystko ze szczegółami. Odpowiada na każde pytanie nurtujące pacjenta. Dobiera optymalne sposoby leczenia polecam.

Barbara | źródło www.znanylekarz.pl

lek. Iwona Ździebło-Krankowska

Specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej, proktolog


Iwona Ździebło-Krankowska - ZnanyLekarz.pl
To była moja pierwsza wizyta, która przebiegała w miłej, sympatycznej atmosferze. Pani doktor odpowiedziała na wszystkie moje pytania, a było ich trochę :-) Dziękuje Pani Doktor za cierpliwość. Szybka diagnoza i natychmiastowe leczenie sprawiło, że już dzisiaj czuję się lepiej - dziękuje. Pani doktor poinformowała mnie również, że w razie jeszcze jakiś pytań, mogę się z nią skontaktować i chętnie mi pomoże. Ja jestem zadowolona i polecam.

Małgorzata | źródło www.znanylekarz.pl

Życzyłabym sobie, żeby wszyscy lekarze byli tacy, jak Pani Doktor. Nastawiona na pomoc pacjentowi, przed wizytą, kiedy już z bólu chodziłam po ścianach Pani Doktor o 7 rano w niedzielę wypisywała mi receptę na lek przeciwbólowy. Podczas zabiegu, dla mnie dość bolesnego, dawała mi swoje wsparcie, otuchę, okazała mnóstwo empatii. Wszystko szczegółowo wyjaśniła. Zdobyła moje zaufanie, jak mało który lekarz. Bardzo polecam Panią doktor.

Ania M. | źródło www.znanylekarz.pl

Pani Doktor jest rewelacyjną, kontaktową, przemiłą osobą, a przede wszystkim profesjonalnym fachowcem. Wszystko dokładnie wyjaśnia, cierpliwie tłumaczy i odpowiada na setki pytań. Zabieg w przemiłej atmosferze (podziękowania dla Pań Asystentek również), bezbolesny. Panie w recepcji również z kulturą i dobrocią na wysokim poziomie. Po wizycie, kiedy czekałam na przyjazd samochodu, Pani Doktor zapytała, czy może chcę się czegoś napić. Może drobna rzecz, ale rzadko spotykane, by lekarz tak troszczył się o pacjenta. Polecam wszystkim niezdecydowanym, bojącym się. Po wejściu do gabinetu stres mija błyskawicznie. Dziękuję Pani Doktor za pomoc i wskazanie metody leczenia. Warto było przejechać 500 km.

Marta | źródło www.znanylekarz.pl

Poczytaj na blogu o homoroidach