Poradnia Leczenia Ran i Stopy Cukrzycowej

W poradni leczenia ran i stopy cukrzycowej pomagamy pacjentom zarówno z drobnymi dolegliwościami, jak również w przewlekłych, trudno gojących się ranach i owrzodzeniach.

 

Dokładna diagnostyka

Przed doborem sposobu leczenia, w pierwszej kolejności należy ocenić układ sercowo-naczyniowy. Podstawową metodą obrazowania jest ultrasonografia dopplerowska naczyń i serca, często poszerzona o badanie usg innych narządów. W przypadku stwierdzenia cech infekcji rany warto jest pobrać wydzielinę z rany do badania bakteriologicznego. Po ustaleniu przyczyn powstania i trudności w gojeniu ran należy zastosować odpowiednie leczenie – zarówno miejscowe jak i ogólne.

Leczenie dopasowane do pacjenta

- indywidualny dobór specjalistycznych opatrunków
- nauka techniki pielęgnacji rany
- EVLT - laserowy zabieg zamykania żył
- osocze bogatopłytkowe i komórki macierzyste
- Pseudovac - szczepionka przeciwko pałeczce ropy błękitnej
- VADOplex - system impulsowej kompresji pneumatycznej

Interdyscyplinarny zespół specjalistów

lek. Arkadiusz Gryglak


Specjalista chirurgii ogólnej

lek. Arkadiusz Gryglak
Koordynator procesu leczenia

Specjalista w zakresie chirurgii ogólnej, w tym leczenia ran przewlekłych stopy cukrzycowej. Obecnie, w trakcie specjalizacji z chirurgii naczyniowej. Posiada Certyfikaty ukończenia kursów w zakresie ultrasonografii dopplerowskiej naczyń Roztoczańskiej Szkoły Ultrasonografii oraz licznych szkoleń w zakresie leczenia ran przewlekłych i stopy cukrzycowej. Obecnie zatrudniony w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu przy ul. Kamieńskiego.


Kierownik kursu HydroTherapy utworzonego w SCM VenoMedica przy współpracy z firmą Hartmann, w którym dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat skutecznych sposobów leczenia ran.



dr n. med. Norbert Zapotoczny

Specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej, proktolog


Norbert Zapotoczny - ZnanyLekarz.pl
Podczas wizyty panuje przyjazna atmosfera. Pan Doktor wysłuchuje pacjenta, rzeczowo i konkretnie opisuje dalsze kroki leczenia. Jest cierpliwy i stawia na dobry kontakt z pacjentem. Zdecydowanie polecam!

Szymon | źródło www.znanylekarz.pl

lek. Tomasz Tomczyk

Specjalista chirurgii ogólnej,
specjalizant chirurgii naczyniowej


Tomasz Tomczyk - ZnanyLekarz.pl