Centrum Pilonidalne to pierwsze w Polsce Centrum Medyczne zapewniające kompleksową diagnostykę i leczenie torbieli włosowej. Stosujemy małoinwazyjne i skuteczne metody zabiegowe, dzięki którym pacjenci szybko wracającą do pełni sprawności. Każdego dnia pomagamy pacjentom borykającym się z torbielą włosową wrócić do normalnego życia bez bólu i dyskomfortu.


Kwalifikacja do zabiegu

Podczas wizyty kwalifikującej lekarz w oparciu o symptomy występujące u pacjenta oraz przeprowadzone badanie USG ocenia zmianę i stawia ostateczną diagnozę oraz w oparciu o ogólny stan pacjenta podejmuje decyzję o zabiegu i ustala dogodny termin.

Większość torbieli włosowych można wstępnie zakwalifikować do laserowego leczenia SiLaC. Wyjątkiem są rozległe, wielokanałowe torbiele po wcześniejszych operacjach, w zmienionej bliznami, głębokiej szparze międzypośladkowej, z aktywną, uogólnioną infekcją. Takie zmiany często wymagają wcześniejszego przygotowania – nacięcia ropnia, antybiotykoterapii, drenażu. Z uwagi na ryzyko wznowy, w takich przypadkach większą skutecznością cechuje się metoda Bascom Cleft Lift - plastyka szpary międzypośladkowej.


 
 

SiLaC

Laserowe leczenie torbieli włosowej

Najnowszą i najmniej inwazyjną metodą leczenia torbieli pilonidalnej jest jej ablacja przy użyciu lasera. Zabieg wykonywany jest za pomocą światłowodów radialnych emitujących światło laserowe o długości fali 1470 nm. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego w warunkach ambulatoryjnych, pacjent bezpośrednio po zabiegu może wrócić do domu. Dolegliwości bólowe po zabiegu są niewielkie, a rana goi się w ciągu kilku tygodni. Skuteczność leczenia torbieli pilonidalnej przy użyciu ablacji laserowej ocenia się na około 90 - 95%
93 %

 
 

Bascom Cleft Lift

Plastyka szpary międzypośladkowej

Plastyka szpary międzypośladkowej Bascom Cleft Lift jest najmniej inwazyjną z chirurgicznych metod zabiegowych. Zabieg wskazany jest w przypadku rozległych, wielokanałowych torbieli po wcześniejszych operacjach, w zmienionej bliznami, głębokiej szparze międzypośladkowej. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, w warunkach ambulatoryjnych, więc pacjent bezpośrednio po jego wykonaniu może wrócić do domu. Skuteczność leczenia torbieli pilonidalnej przy zastosowaniu plastyki szpary międzypośladkowej ocenia się na około 95 - 99%
>95%

 

Torbiel włosowa jest źródłem Twojego bólu i dyskomfortu?

Odwiedź stronę Centrum Pilonidalnego i dowiedź się więcej o schorzeniu oraz dostępnych metod leczenia.

Zdaniem pacjentów