Usuwanie zmian skórnych

Zabiegi wycięcia zmian skórnych przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym

Zmiany skóry i tkanki podskórnej są bardzo powszechne. Najczęściej są to zmiany łagodne o charakterze zmian barwnikowych, tłuszczaków, kaszaków, włókniaków lub brodawek (np. kurzajki). Oprócz charakteru estetycznego zmiany mogą ulegać nawracającym stanom zapalnym i infekcjom. Najpoważniejszym zagrożeniem są zmiany nowotworowe, które mogą przypominać zmiany łagodne lub z nich powstawać (transformacja nowotworowa, zezłośliwienie).

Jak wygląda wycięcie zmiany?

Zabieg wycięcia zmian skórnych przebiega w znieczuleniu miejscowym. Po wycięciu rana zostaje zszyta tak, aby pozostawić jak najmniej widoczną bliznę. Następnie na ranę zakłada się jałowy opatrunek i pacjent może wrócić do domu.

Zalecenia po zabiegu:

Po zabiegu należy codziennie odkażać ranę oraz zmieniać opatrunki. Można to robić samemu w domu lub przyjeżdżać do naszego centrum po wcześniejszym umówieniu wizyty z wykwalifikowaną pielęgniarką lub lekarzem. Jeżeli pozostawiono niewchłanialne szwy to należy je usunąć po 7-10 dniach. Czasem pozostawia się szew rozpuszczalny, którego usuwać nie trzeba.

 

Specjaliści wykonujący zabieg

lek. Kamil Dąbrowski

Specjalista chirurgii onkologicznej


Kamil Dąbrowski - ZnanyLekarz.pl
Bardzo dobry i konkretny lekarz. Zalecił mi zabieg i przekonał mnie do jego przeprowadzenia. Sam zabieg wykonał bardzo profesjonalnie, szybko i bezboleśnie. Szczerze polecam Pana Doktora.

Paweł | źródło www.znanylekarz.pl

lek. Tomasz Tomczyk

Specjalista chirurgii ogólnej, Specjalizant chirurgii naczyniowej


Tomasz Tomczyk - ZnanyLekarz.pl

lek. Magdalena Sitarska

Specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej


Magdalena Sitarska - ZnanyLekarz.pl
Byłam pierwszy raz u Pani doktor, lekarz bardzo miła, konkretna, wykonała mi zabieg biopsji, fachowo i bezbolesnie, zero stresu. Na wszystkie moje pytania Pani doktor odpowiedziała wyczerpująco i rozwiała moje wątpliwości. Polecam z całego serca.

M S | źródło www.znanylekarz.pl

lek. Arkadiusz Gryglak


Specjalista chirurgii ogólnej
Dobre podejście do pacjenta i opiekuna, odpowiedź na wszystkie zadane pytania i sugestie. Bardzo polecam.

Darek | źródło www.znanylekarz.pl