Umów wizytę

lek. Tomasz Tomczyk

 

lek. Tomasz Tomczyk

Specjalista chirurgii ogólnej,
Specjalizant chirurgii naczyniowej

Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu. Piąty rok studiów odbył na Wydziale Medycznym Univerzita Karlova w Pradze. Ukończył specjalizację z chirurgii ogólnej, a obecnie jest w trakcie specjalizacji z chirurgii naczyniowej. Doświadczenie zdobywał m.in. w Oddziale Chirurgii Ogólnej, Oddziale Chirurgii Naczyniowej oraz Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, Oddziale Chirurgii Ogólnej i Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Specjalistycznego Szpitala im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu. Brał udział w międzynarodowych szkoleniach m.in. w Berlinie, Ljubianie i Maastricht oraz w międzynarodowym programie badawczym Humacyte dotyczącym biologicznych protez naczyniowych. Pracuje na stanowisku starszego asystenta w Oddziale Chirurgii Naczyniowej 4 Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. W codziennej praktyce zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób tętnic i żył -wykonuje operacje zarówno klasyczne jak i endowaskularne.

W poradni chirurgicznej SCM VenoMedica prowadzi pacjentów borykających się z ranami przewlekłymi i owrzodzeniami. Zajmuję się leczeniem wrastającego paznokcia metodą klasycznego wycięcia klinowego oraz fenolizacji macierzy paznokcia. Wykonuje drobne zabiegi chirurgiczne takie jak wycinanie zmian skórnych oraz guzów tkanki podskórnej, usuwanie ciał obcych z tkanki podskórnej i nacinanie ropni. Podczas wizyt wykonuje badanie usg doppler naczyń kończyn dolnych oraz tętnic szyjnych i kręgowych.

Potrzebujesz konsultacji chirurga ogólnego?

Umów wizytę przez portal Znany Lekarz lub skontaktuj się z nami telefonicznie.

Tomasz Tomczyk - ZnanyLekarz.pl

Zdaniem pacjentów

 • Wojciech
  Bardzo fajny specjalista! Umówiłem się na konsultację z powodu niegojącej się rany na łydce. Podczas konsultacji rana została dodatkowo oczyszczona i zabezpieczona specjalnym opatrunkiem. Miałem też wykonanie USG Doppler kończyn dolnych. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony zaangażowaniem doktora! Będę kontynuował u niego leczenie.
  Wojciech
  źródło: znanylekarz.pl
 • Patrycja
  Po bliskim spotkaniu z chodnikiem, musiałam udać się na szycie brody. Szybko dostałam termin, w gabinecie nie czekałam, od razu zostałam przyjęta. Lekarz Tomasz to bardzo sympatyczna osoba, przed zabiegiem wszystko wyjaśnił, a samo szycie zostało wykonane dokładnie. Cała wizyta odbyła się w miłej atmosferze i pierwsze szwy w moim życiu, nie były tak straszne jak myślałam.
  Patrycja
  źródło: znanylekarz.pl
 • Rem
  Rewelacja!!! Mimo, że w efekcie badania mój przypadek okazał się właściwie błahostką, lekarz od początku do końca podszedł do badania z pełnym zaangażowaniem i co najważniejsze cierpliwie i bardzo dokładnie wszystko tłumaczył! I poświęcił na to naprawdę odpowiednio dużo czasu, a nie na odczepnego! No niesamowite!! Z reguły nie chcę mi się pisać opinii, ale tę piszę bo lekarz naprawdę godny polecenia!
  Rem
  źródło: znanylekarz.pl