Umów wizytę

mobileHolter EKG – kiedy warto przeprowadzić badanie?

Pokaż wszystkie

mobileHolter EKG – kiedy warto przeprowadzić badanie?

Badanie elektrokardiograficzne EKG jest najczęściej stosowanym badaniem w diagnostyce zaburzeń rytmu serca. Polega ono na zapisie przewodzenia elektrycznego pochodzącego z bijącego mięśnia sercowego i jest całkowicie nieinwazyjne.

Przy pomocy elektrod zamocowanych na powierzchni klatki piersiowej pacjenta, odbierany jest zapis pracy serca. Elektrokardiograf jest urządzeniem bardzo dokładnym, wychwytującym wszelkie nieprawidłowości w pracy serca, jednak zdarza się, że czas badania, które trwa kilka minut, jest zbyt krótki i nie przedstawia lekarzowi pełnego obrazu problemu. W takich sytuacjach zalecane jest przeprowadzanie badania Holter EKG.


mobileHolter EKG

mobileHolter EKG jest urządzeniem służącym do przeprowadzania dobowej lub wielodobowej obserwacji pracy serca. Pacjent podpinany jest pod urządzenie na czas ustalony z lekarzem prowadzącym, a następnie wraca do codziennych obowiązków – chodzi do pracy, uprawia sport, wykonuje porządki domowe. Dzięki dodatkowej możliwości zgłaszania występujących symptomów takich jak duszności, zawroty głowy, kołatanie serca czy zmęczenie, opis badania jest bardzo dokładny i ułatwia precyzyjne postawienie diagnozy.

Badanie mobileHolter zalecane jest przez lekarzy, gdy:

  • występuje kołatanie serca i bóle w klatce piersiowej,
  • zdarzają się zawroty głowy i duszności,
  • serce przyspiesza lub zwalnia bez wiadomej przyczyny,
  • podstawowe badanie EKG nie wykazuje nieprawidłowości w pracy serca.

mobileHolter bez wychodzenia z domu!

W Specjalistycznym Centrum Medycznym VenoMedica wychodzimy naprzeciw potrzebom pacjenta, proponując rozwiązania dostosowane do jego oczekiwań:

Załóż mobileHolter w VenoMedica

Przeszkolone asystentki pokazują i tłumaczą jak działa urządzenie, pomagają podłączyć elektrody oraz odpowiadają na wszelkie nurtujące pacjenta pytania. Po upłynięciu czasu badania pacjent zjawia się ponownie w placówce, w celu zakończenia badania oraz odłączenia urządzenia.

Zamów mobileHolter do domu

Kurier dostarcza urządzenie mobileHolter na podany przez pacjenta adres. Wraz z urządzeniem pacjent dostaje wskazówki jak podłączyć urządzenie oraz wsparcie Centrum Monitorowania, które dba o prawidłowy przebieg badania. Po upłynięciu czasu badania, pacjent zwraca urządzenie kurierowi.

Zalety mobileHolter

  • pacjent sam decyduje, w jaki sposób rozpocznie badanie – w placówce, czy w domu,
  • urządzenie jest małe i proste w obsłudze,
  • całodobowy nadzór Centrum Monitorowania, które dba o to, aby badanie było przeprowadzone prawidłowo,
  • wynik badania wraz z opisem gotowy po 3 dniach roboczych.
Autor: VenoMedica
Prawa autorskie zastrzeżone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *