Umów wizytę

lek. Magdalena Bencal-Kusińska

 

lek. Magdalena Bencal-Kusińska

Specjalista dermatologii i wenerologii

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu. Ukończyła specjalizacje z dermatologii i wenerologii. Specjalizuję się w leczeniu chorób skóry u dorosłych i dzieci. Do szczególnych zainteresowań lek. Magdaleny Bencal-Kusińskiej należą: choroby alergiczne skóry, choroby zakaźne (bakteryjne, wirusowe, grzybicze), trądzik, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry.

Stale aktualizuje swoją wiedzę uczestnicząc w wielu kursach specjalizacyjnych i doskonalących oraz konferencjach krajowych i zagranicznych. Odbyła staż w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii we Wrocławiu, w Oddziale Noworodków Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu oraz staż zagraniczny na Wydziale Medycyny Uniwersytetu w Santiago de Compostela w Hiszpanii. Jest autorką i współautorką doniesień naukowych oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

W poradni dermatologicznej zajmuje się chorobami skóry, błon śluzowych oraz włosów dzieci i dorosłych. Podczas wizyty wykonuje badanie dermatoskopowe (ocenę znamion). Przeprowadza konsultacje trychologiczne z badaniem owłosionej skóry głowy i włosów oraz diagnozuje i leczy choroby wenerologiczne.

Zdaniem pacjentów

 • Tomasz
  Szczegółowa konsultacja, wypunktowana diagnoza ze wskazaniami dotyczącymi leczenia. Zdecydowanie na plus.
  Tomasz
  źródło: znanylekarz.pl
 • Pacjent
  Pani doktor Magdalena bardzo profesjonalnie zajęła się moim problemem. Zrobiła idealne rozpoznanie, gdyż te medykamenty, które mi przypisała, rewelacyjnie pomogły! Nie wiem czy to "dobrze dla Pani Doktor ", bo już nie muszę przyjść do kontroli - problem zniknął. Pozdrawiam serdecznie i z całego serca polecam.
  Pacjent
  źródło: znanylekarz.pl
 • Paulina
  Pani doktor bardzo profesjonalna i uprzejma. Dokładnie przeprowadziła wywiad, rozwiała wszelkie wątpliwości i przepisała trafiony lek. Pomogła mi uporać się z nietypowym problemem skórnym który doskwierał mi już bardzo długo i wcześniejsze metody leczenia nie dawały mu rady. Wizyta w milej atmosferze. Polecam.
  Paulina
  źródło: znanylekarz.pl